Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

CERAMIC WORKSHOP * WHEEL THROWING:  ONE-TIME LESSON POTTERRY -Event cancelled !!!!

5. 9. 2023 @ 17:00 - 20:00

CERAMIC WORKSHOP *

WHEEL THROWING:  ONE-TIME LESSON POTTERRY

***

ÚTERÝ !!  TUESDAY !!   5.9. 2023                   17:00-20:00hod.

Event cancelled !!!!

CELÝ KURZ POVEDE LEKTORKA V ANGLIČTINĚ …

****************************

WHEEL THROWING:                   ONE-TIME LESSON 

Teacher: Míša Vodáková

Full price: 1500,-

Price included teacher, clay, glaze and firing within approx 3 weeks

TICKET FOR THE EVENT: https://www.dilnamatilda.cz/produkt/i-jednorazove-toceni-na-kruhu-pro-zacatecniky-v-anglictine-5-9/

Small refreshment as cookies or salty goodies, tea and coffee on demand.

Take an old towel and work outfit (the shoes as well) with you, dressing room on site.

Your place at wheel is booked after we receive the payment.

Would you like to try throwing on a pottery wheel? Let me invite you to my studio with 8 wheels, each one for all the course attendees.

We start with an exercise with a hand-builded bowl to help you understand the clay as a material. We continue with a deep focus on throwing and I will show you some useful tips and tricks for your first steps. I will be happy to lead you through a tough start into this craft to a final „yours only“ pot.

In the second stage, we will glaze your pots with a transparent glaze to make them suitable for food serving. You can expect the results within three weeks and we will annonce the time for picking up via e-mail. We highly recommend you to come to pick up your pots personally and keep in mind your author´s mark. Those help us identify your work with no worries.

Usually we keep all the course results for 4 months. After this period of time we must discard them due to the capacity reason.

Class refund and cancellation policy:

For a full refund or reschedule, class must be cancelled at least 5 days prior to the start and they must be in writing to vd.matilda@seznam.cz

Any cancellation or rescheduling later than 5 days makes 50% of the price refundable.

In the 48 hours prior to the start of the class will not be refunded and can´t be rescheduled.

******************************** 

Jednorázové TOČENÍ NA KRUHU PRO ZAČÁTEČNÍKY

LEKTORKA:  Míša Vodáková

PLNÁ Cena: 1500,-

v ceně je výuka lektora, hlína, výpal výrobků s transparentní glazurou cca za tři týdny

..chcete si vyzkoušet jak se točí na hrnčířském kruhu ?? jen tak nahlédnout pod pokličku tomuto řemeslu ?? zvu vás do své dílny, kde máme 8 kruhů, takže každý návštěvník má po celou dobu kurzu svůj. Na začátku si hlínu trochu ošaháte a při vymačkávání misky na oříšky technikou zvanou „vytáčení z ruky“ si vysvětlíme co a jak musí dělat obě ruce a všechny prstíky až se vám bude hlína točit v rychlosti na kruhu .. Vyzkoušíme si jak se točí miska, dostanete podrobný výklad, ukážeme si různé záludnosti .. ale je to těžké řemeslo a potřebuje hodně času, než se ho člověk naučí .. pokud vás chytne, můžete dílnu navštěvovat později.. nebo zjistíte, že takhle zabahněné ruce nepotřebujete k životu a raději si svůj hrneček na kafe koupíte na řemeslném jarmarku.

Sebou si vezměte pracovní oblečení, pracovní botky a případně i starý ručník na utírání rukou od hlíny, k dispozici je šatna.

K občerstvení bude na stole konvice s čajem, možnost uvařit vám kávu a mističky s oplatky nebo slaným zobáním.

K nahlédnutí jsou zde odborné knihy o keramice a jediný časopis o keramice vydávaný v češtině – GOLEM.

Vaše výrobky po uschnutí vypálíme v peci s transparentní glazurou (cca za 3 týdny), dostanete informaci, že jsou hotové a můžete si je vyzvednout a používat běžně v kuchyni na tekutiny i potraviny. Výrobky skladujeme maximálně 4 měsíce, po uplynutí této lhůty jsou vyloženy na dvorek u dílny na parapet okna pro kolemjdoucí na odnesení a třeba udělají radost někomu dalšímu. Při vyzvedávání by jste měli uvést datum kurzu, aby jsme věděli kde v dílně hledat a je lepší, když si pro výrobky jdete osobně, jiná osoba vůbec neví co má hledat a jak to má vypadat. Je šikovné si výroky na konci kurzu vyfotit do mobilu a s touto fotkou výrobky po vypálení identifikovat, včetně svého autorského podpisu.

Kurz je vhodný pro děti až od 15ti let, mladší bohužel nemají ještě tu sílu a správnou koordinaci, aby točení zvládaly a ne narušovaly chod akce. Pro mladší děti je určen speciální termín, kde se jim budeme věnovat naplno dvě lektorky zároveň a budeme jim pomáhat.

VAŠE REZERVACE JE POTVRZENA ZAPLACENÍM KURZU.

V PŘÍPADĚ ODHLÁŠENÍ NA NÁŠ e-mail: vd.matilda@seznam.cz NEJPOZDĚJI 5 DNů PŘED ZAHÁJENÍM KURZU,  VÁM BUDE PLATBA VRÁCENA. PŘI POZDĚJŠÍM ODHLÁŠENÍ PROPADÁ 50% Z CENY DÍLNĚ A  DALŠÍ 50% Z CENY KURZU VÁM BUDE VRÁCENO NA ÚČET.

Podrobnosti

Datum:
5. 9. 2023
Čas:
17:00 - 20:00
Follow by Email
Facebook
Instagram