Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Dekorování keramiky za syrova i po přežahu – intenzivní školení

24. 11. 2023 @ 10:00 - 25. 11. 2023 @ 17:00

INTENZIVNÍ DVOUDENNÍ KURZ

DEKOROVÁNÍ A GLAZOVÁNÍ KERAMIKY 

PRO ZAČÁTEČNÍKY I MÍRNĚ POKROČILÉ 

 termín:    pátek  + sobota    24. – 25.11. 2023  10-17hod.   

cena: 3200,- 

TERMÍN I AKCE JE NA OBJEDNÁNÍ SKUPINY – MŮŽETE JI DOPLNIT – VOLNÁ 2 MÍSTA !!!!

 

 

V ceně kurzu je veškerý materiál, lektorné, výpaly.

Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro ty, co už mají s keramikou nějaké zkušenosti, ale glazury je pořád trápí nebo si jen chtějí prohloubit znalosti.

Kurz je vedený formou školení – tedy hodně teorie, od každého ukázka v praxi + výroba vzorníků pro vaši potřebu, které si vezmete domů po výpalu v peci.

Projdeme si celý proces od míchání glazur k prostému glazování ponořováním, přes využití keramického vosku a latexu až po dekor na třetí výpal v podobě obtisků i v malém vzorečku i zlato, platinu a listry. Ukážeme si jak se maluje barvítky a nebo některými glazurami.

Vyzkoušíme si práci s engobami od různých výrobců a jiné druhy dekorů do mokré hlíny, využití oxidů, malování do syrové glazury. Zodpovíme si dotazy, vyměníme zkušenosti….atd..atd…..

Každý účastník dostane k dispozici přežahlé kachle, hrnek a několik dalších kousků k vyzkoušení všech technik. Vlastní přežahlé výrobky si také můžete dovézt, uvidíte sami, jestli se vám budou hodit….

PÁTEK  – techniky dekorování tzv. do mokra … tedy na hlínu před prvním výpalem, před přežahem nebo před jednožárovým výpalem

SOBOTA – techniky dekorování glazurami a všechny možnosti, které glazury, barvítka a vykrývací techniky nabízí ….a jak je k zajímavým dekorům využít

 

S sebou: oblečení na převlečení, dle možností své přežahlé výrobky, blok na poznámky.

Kuchyňka v Dílně je vybavena lednicí, mikrovlnkou, vařičem, toustovačem, remoskou, varnou konvicí. Čaje, káva a drobné mlsání jsou zajištěny v ceně kurzu.

Těší se na vás lektorka  MO.nika

 

VAŠE REZERVACE JE POTVRZENA ZAPLACENÍM KURZU.

STORNO PODMÍNKY:                                                                    V PŘÍPADĚ ODHLÁŠENÍ NA NÁŠ e-mail: vd.matilda@seznam.cz NEJPOZDĚJI  7 DNŮ PŘED ZAHÁJENÍM KURZU,  VÁM BUDE PLATBA VRÁCENA. PŘI POZDĚJŠÍM ODHLÁŠENÍ PROPADÁ 50% Z CENY DÍLNĚ A  DALŠÍ 50% Z CENY KURZU VÁM BUDE VRÁCENO NA ÚČET.

 

Informační email před akcí už neposíláme, všechny informace jsou zde v nabídce kurzu na webu …
Po zaplacení máte 100% jistotu svého místa a jste na akci očekáváni.
Pro samotný průběh akce potřebujete vědět, že začíná v 10:00hod., končí v 17:00hod., oba dva dny,  v poledne máte prostor na oběd samostatně, někdy se objednává hromadně pizza nebo něco podobného, to záleží jak se domluví momentální osazenstvo, jinak je k dispozici kuchyňka, kde je mikrovlnka, lednička, vařič, varná konvice, toustovač a přes křižovatku máme Albert … ssebou si můžete vzít pracovní oblečení  a přezůvky, ale není to nutné, přezouvání u nás není povinné a zástěru vám půjčíme …a vše ostatní už má pan lektor pro vás nachystané … maximálně pokud chcete mít sebou nějaký blok a tužku na poznámky a návrhy … jinak opravdu potřebujete jen chuť tvořit … 
V dílně je také k dispozici zdarma pro vás čaj a kafe a oplatkové malé občerstvení … 
Pokud přijede autem, parkujte prosím v okolních ulicích, na dvorku u dílny není tolik místa, v okolí to není problém a o víkendu je to zdarma .. děkuji .. 

Podrobnosti

Zahájení:
24. 11. 2023 @ 10:00
Ukončení:
25. 11. 2023 @ 17:00
Follow by Email
Facebook
Instagram