Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

JEDNORÁZOVÉ TOČENÍ NA KRUHU

18. 11. 2022 @ 17:00 - 20:00

PÁTEK !!!!     18.11. 2022     17:00-20:00hod.

Jednorázové TOČENÍ NA KRUHU PRO ZAČÁTEČNÍKY

LEKTORKA:   Míša Vodák nebo MO.nika 

PLNÁ Cena: 1200,-

v ceně je výuka lektora, hlína, výpal výrobků s transparentní glazurou cca za tři týdny

..POKUD VÁM UŽ PŘIHLÁŠKU SYSTÉM NEBERE, JE I  POSLEDNÍ MÍSTO OBSAZENÉ …. MŮŽETE SE NAHLÁSIT JAKO NÁHRADNÍCI NA MEIL  vd.matilda@seznam.cz 

 

..chcete si vyzkoušet jak se točí na hrnčířském kruhu ?? jen tak nahlédnout pod pokličku tomuto řemeslu ?? zvu vás do své dílny, kde máme 8 kruhů, takže každý návštěvník má po celou dobu kurzu svůj. Na začátku si hlínu trochu ošaháte a při vymačkávání misky na oříšky technikou zvanou „vytáčení z ruky“ si vysvětlíme co a jak musí dělat obě ruce a všechny prstíky až se vám bude hlína točit v rychlosti na kruhu .. Vyzkoušíme si jak se točí miska, dostanete podrobný výklad, ukážeme si různé záludnosti .. ale je to těžké řemeslo a potřebuje hodně času, než se ho člověk naučí .. pokud vás chytne, můžete dílnu navštěvovat později.. nebo zjistíte, že takhle zabahněné ruce nepotřebujete k životu a raději si svůj hrneček na kafe koupíte na řemeslném jarmarku.

Sebou si vezměte pracovní oblečení, pracovní botky a případně i starý ručník na utírání rukou od hlíny, k dispozici je šatna.

K občerstvení bude na stole konvice s čajem, možnost uvařit vám kávu a mističky s oplatky nebo slaným zobáním.

K nahlédnutí jsou zde odborné knihy o keramice a jediný časopis o keramice vydávaný v češtině – GOLEM.

Vaše výrobky po uschnutí vypálíme v peci s transparentní glazurou (cca za 3 týdny), dostanete informaci, že jsou hotové a můžete si je vyzvednout a používat běžně v kuchyni na tekutiny i potraviny. Výrobky skladujeme maximálně 4 měsíce, po uplynutí této lhůty jsou vyloženy na dvorek u dílny na parapet okna pro kolemjdoucí na odnesení a třeba udělají radost někomu dalšímu. Při vyzvedávání by jste měli uvést datum kurzu, aby jsme věděli kde v dílně hledat a je lepší, když si pro výrobky jdete osobně, jiná osoba vůbec neví co má hledat a jak to má vypadat. Je šikovné si výroky na konci kurzu vyfotit do mobilu a s touto fotkou výrobky po vypálení identifikovat, včetně svého autorského podpisu.

 

VAŠE REZERVACE JE POTVRZENA ZAPLACENÍM KURZU.

V PŘÍPADĚ ODHLÁŠENÍ NA NÁŠ e-mail: vd.matilda@seznam.cz NEJPOZDĚJI 5 DNů PŘED ZAHÁJENÍM KURZU,  VÁM BUDE PLATBA VRÁCENA. PŘI POZDĚJŠÍM ODHLÁŠENÍ PROPADÁ 50% Z CENY DÍLNĚ A  DALŠÍ 50% Z CENY KURZU VÁM BUDE VRÁCENO NA ÚČET.

Podrobnosti

Datum:
18. 11. 2022
Čas:
17:00 - 20:00
Follow by Email
Facebook
Instagram