Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Jednorázové TOČENÍ NA KRUHU PRO ZAČÁTEČNÍKY – pouze PRO DĚTI !!!!!!

6. 9. 2023 @ 17:00 - 20:00

STŘEDA !!!!   6.9. 2023 

        17:00-20:00hod.

TENTO TERMÍN JE URČEN POUZE PRO DĚTI  !!

VĚK NEOMEZEN  !!!

Jednorázové TOČENÍ NA KRUHU PRO ZAČÁTEČNÍKY

LEKTORKA:  Míša Vodáková  & MO.nika Jankůj  

PLNÁ Cena: 1500,-     

 PŘIHLÁŠENÍ ZDE KLIK 

v ceně je výuka lektora, hlína, výpal výrobků s transparentní glazurou cca za tři týdny

..chcete si vyzkoušet jak se točí na hrnčířském kruhu ?? jen tak nahlédnout pod pokličku tomuto řemeslu ?? zvu vás do své dílny, kde máme 8 kruhů, takže každý návštěvník má po celou dobu kurzu svůj. Na začátku si hlínu trochu ošaháte a při vymačkávání misky na oříšky technikou zvanou „vytáčení z ruky“ si vysvětlíme co a jak musí dělat obě ruce a všechny prstíky až se vám bude hlína točit v rychlosti na kruhu .. Vyzkoušíme si jak se točí miska, dostanete podrobný výklad, ukážeme si různé záludnosti .. ale je to těžké řemeslo a potřebuje hodně času, než se ho člověk naučí .. pokud vás chytne, můžete dílnu navštěvovat později.. nebo zjistíte, že takhle zabahněné ruce nepotřebujete k životu a raději si svůj hrneček na kafe koupíte na řemeslném jarmarku.

Sebou si vezměte pracovní oblečení, pracovní botky a případně i starý ručník na utírání rukou od hlíny, k dispozici je šatna.

K občerstvení bude na stole konvice s čajem, možnost uvařit vám kávu a mističky s oplatky nebo slaným zobáním.

K nahlédnutí jsou zde odborné knihy o keramice a jediný časopis o keramice vydávaný v češtině – GOLEM.

Vaše výrobky po uschnutí vypálíme v peci s transparentní glazurou (cca za 3 týdny), dostanete informaci, že jsou hotové a můžete si je vyzvednout a používat běžně v kuchyni na tekutiny i potraviny. Výrobky skladujeme maximálně 4 měsíce, po uplynutí této lhůty jsou vyloženy na dvorek u dílny na parapet okna pro kolemjdoucí na odnesení a třeba udělají radost někomu dalšímu. Při vyzvedávání by jste měli uvést datum kurzu, aby jsme věděli kde v dílně hledat a je lepší, když si pro výrobky jdete osobně, jiná osoba vůbec neví co má hledat a jak to má vypadat. Je šikovné si výroky na konci kurzu vyfotit do mobilu a s touto fotkou výrobky po vypálení identifikovat, včetně svého autorského podpisu.

 

VAŠE REZERVACE JE POTVRZENA ZAPLACENÍM KURZU.

V PŘÍPADĚ ODHLÁŠENÍ NA NÁŠ e-mail: vd.matilda@seznam.cz NEJPOZDĚJI 5 DNů PŘED ZAHÁJENÍM KURZU,  VÁM BUDE PLATBA VRÁCENA. PŘI POZDĚJŠÍM ODHLÁŠENÍ PROPADÁ 50% Z CENY DÍLNĚ A  DALŠÍ 50% Z CENY KURZU VÁM BUDE VRÁCENO NA ÚČET.

Podrobnosti

Datum:
6. 9. 2023
Čas:
17:00 - 20:00
Follow by Email
Facebook
Instagram