Načítám Akce

« Všechny Akce

Keramika pálená technikou RAKU s Michalem Plíhalem

21 dubna @ 10:00 - 23 dubna @ 17:00

Hostující kurz … neplatí na něj naše Dárkové listy 

 

VÍKEND PÁLENÍ KERAMIKY TECHNIKOU RAKU S M.PLÍHALEM 

WORKSHOP RAKU POD VEDENÍM MICHALA PLÍHALA NA DVORKU A V DÍLNĚ MATILDY           V BRNĚ – KRÁLOVO POLE (naproti kulturnímu domu Semilasso)

https://www.facebook.com/michal.plihal.16

nebo stránky   https://keramikamlha.webnode.cz/news/jarni-raku-20-4-2013/
TERMÍN: PÁTEK -NEDĚLE   21. – 23.4. 2023

pátek (od 17ti hodin ….až do večera cca 20h…..budem glazovat ….. ) sobota+neděle 10-17hod. nebo jak bude potřeba výpaly jeden za druhým  …

PŘIHLÁŠENÍ A FOTOGALERIE ZDE

CENA: 4300,-

Kurz je pro max 7 lidí, aby měl každý svůj prostor a místo ..

 

Pro všechny kteří mají zájem se seznámit s technikou výpalu keramiky Raku – glazované, horsehair raku a naked raku.

Po dlouhé době se nám podařilo sladit volné termíny a pozvat opět na dvorek u Matildy keramika a mistra technika RAKU – Michala Plíhala, který vám zde nabídne servis a rady pro tyto techniky, kdy se s keramikou kouzlí a tahá se z plynové pece při 1000ˇC, dekoruje se koňskými žíněmi nebo redukčním výpalem vznikají kovové efekty v glazuře a následné prasklinky při chlazení ve vodě ….. no celé  je to vždy zážitek, plno kouře a běhání kolem pece, do kterého budete zapojení a naplno si ho užijete.  Na dvoře je i střecha, takže akce se koná za každého počasí.

Začínáme už v pátek kolem 5 hodiny. Trochu teorie a může se začít glazovat, aby se v sobotu už mohlo od rána pálit. Vše potřebné přiveze Michal Plíhal – glazury, pec, pomůcky…i polotovary na odkoupení ze své tvorby nebo bude možnost si odloupit odlévané polotovary v našem koutku malování na keramiku – Klotylda v hrnku /kus cca 150,-/. Účastníci si musí přivézt přežahnuté výrobky, udělané nejlépe z hlíny s označením MA nebo z nějaké s příměsí šamotu. Každý 10 kusů. Když budete mít víc, tak pokud to stihneme, není problém vypálit i víc.

Pokud nemáte možnost svého výpalu, je v Matildě možnost přežahu v malé peci za 300,- . v peci by byli jen vaše výrobky, aby případně nepoškodili výrobky někoho jiného.

Pokud nemáte možnost točení svých výrobků, je v Matildě obecná nabídka volné dílny za 200,-/hod. .- v ceně je i hlína MA a výpal přežahu. Ale musíte si výrobu naplánovat včas, aby jsme výrobky stihly usušit a vypálit před akcí.

VAŠE REZERVACE JE POTVRZENA ZAPLACENÍM KURZU.

V PŘÍPADĚ ODHLÁŠENÍ NA NÁŠ e-mail: vd.matilda@seznam.cz NEJPOZDĚJI 5 DNů PŘED ZAHÁJENÍM KURZU,  VÁM BUDE PLATBA VRÁCENA. PŘI POZDĚJŠÍM ODHLÁŠENÍ PROPADÁ 50% Z CENY DÍLNĚ A  DALŠÍ 50% Z CENY KURZU VÁM BUDE VRÁCENO NA ÚČET

FOTOALBUM:

VÝPAL RAKU NA DVORKU U MATILDY – PODZIM 2021

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4945952232098656&type=3

 

JAK SE PÁLÍ RAKU UPROSTŘED BRNA /ještě na dílně na Jiráskové třídě/

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.267285859965340&type=3

Podrobnosti

Zahájení:
21 dubna @ 10:00
Ukončení:
23 dubna @ 17:00
Follow by Email
Facebook
Instagram