
- akce již proběhla.
KERAMIKA & SKLO (úvod do FUSINGu)..zrušeno, bude nový termín …
1. 10. 2022 @ 10:00 - 2. 10. 2022 @ 17:00

VÍKEND MODELOVANÉ KERAMIKY PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ
DEKOROVANÉ SKLEM + MALÝ ÚVOD DO TECHNIKY FUSING (lehané sklo)
TERMÍN: 1. + 2. 10. 2022
sobota + neděle 10,00 – 17,00 hod.
LEKTOR: MO.nika Jankůj + na nedělní dokončení některý z lektorů Matildy
‚autorka truhlíku na úvodní fotografii je Bohuslava Winterová
CENA: 3900,-
OMLOUVÁM SE, AKCE JE PRO TENTO VÍKEND ZRUŠENA, BUDE NOVÝ TERMÍN
PŘIHLÁŠENÍ A FOTOGALERIE ZDE:
VÍKEND 3.a. MODELOVANÁ KERAMIKA A SKLO /+FUSING (1+2/10)
- MOŽNOST NAKOUPIT PO KURZU BAREVNÉ SKLA DO KERAMIKY SE SLEVOU 10%
Kurz pro úplné neználky i lehce pokročilé keramiky, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového a nahlédnout i pod pokličku zpracování skla jinak než v kombinaci s hlínou a v jiné peci …
Sobota dopoledne je určena zpracování skla technikou fusingu, dekorování floutového skla barevnými pigmenty, tvarování do forem na misky a následné pálení v kruhové peci na tuto techniku. Malé seznámení s fusingem, výroba několika šperků.
Sobota odpoledne až neděle večer je určena modelování větších objektů ze šamotové hlíny, kterou můžeme i lehce zapatinovat oxidy kovů a hlavně dekorovat barevným i čirým sklem, které můžeme i podbarvit různými technikami.
K dispozici bude nový válcovací stůl na zpracování hliněných plátů a témata budou – truhlíky (zde ve fotogalerii jsou od keramičky Bohuslavy Winterové), květináče, dekorační kachle, ozdobná čísla na dům, tácy na buchty, svícny, pítka pro ptáčky, případně i šperky a dekorační drobnosti…….
Výrobky zanecháte v dílně na sušení a výpal v peci a přibližně za 3 týdny budou po výpalu k vyzvednutí a odnesete si je všechny domů. Fusingové skleněné výrobky budou hotové hned v sobotu odpoledne po vychládnutí pece.
Sebou si vemte pracovní pohodlně oblečení, případně i botky, ale není nutné. V poledne je hodina bez informací určená na oběd, který si buď hromadně objednáme do dílny nebo máte k dispozici ledničku a mikrovlnku nebo si zajdete koupit přes křižovatku do Alberta hotové jídlo na ohřátí v mikrovlnce.
V dílně bude pro vás nachystaná konvice čaje a oplatky na malé občerstvení
VAŠE REZERVACE JE POTVRZENA ZAPLACENÍM KURZU.
V PŘÍPADĚ ODHLÁŠENÍ NA NÁŠ e-mail: vd.matilda@seznam.cz NEJPOZDĚJI 7 DNů PŘED ZAHÁJENÍM KURZU, VÁM BUDE PLATBA VRÁCENA. PŘI POZDĚJŠÍM ODHLÁŠENÍ PROPADÁ 50% Z CENY DÍLNĚ A DALŠÍ 50% Z CENY KURZU VÁM BUDE VRÁCENO NA ÚČET.