Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

MODELOVANÁ KERAMIKA & SKLO

27 května @ 10:00 - 28 května @ 17:00

VÍKEND MODELOVANÉ KERAMIKY PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ DEKOROVANÉ BAREVNÝM  SKLEM 

TERMÍN:  27. + 28. 5. 2023

sobota + neděle 10,00 – 17,00 hod.

LEKTOR: Michaela Vodák

‚autorka truhlíku na úvodní fotografii je Bohuslava Winterová

CENA: 3900,-

Kurz pro úplné neználky i lehce pokročilé keramiky, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového a nahlédnout i pod pokličku zpracování skla na hlíně a výpal v keramické peci na jednožárový výpal …

Sobota dopoledne je určena seznámení s možnostmi, které naše dílna nabízí, ukázky výrobků, nářadí a stroje, které budou nápomocny vaší tvorbě (válcovací stůl¨) a navrhování výrobků a konzultace s lektorem, kterou technikou se do nich pustíte a jaká je vaše představa o konečném výrobku.

Sobota odpoledne až neděle večer je určena modelování větších objektů ze šamotové hlíny, kterou můžeme i lehce zapatinovat oxidy kovů hned za mokra a hlavně dekorovat barevným i čirým sklem, které můžeme i podbarvit různými technikami.

K dispozici bude nový válcovací stůl na zpracování hliněných plátů a témata budou – truhlíky (zde ve fotogalerii jsou od keramičky Bohuslavy Winterové), květináče, dekorační kachle, ozdobná čísla na dům, tácy na buchty, svícny, pítka pro ptáčky,  případně i šperky a dekorační drobnosti…….

Výrobky zanecháte v dílně na sušení a výpal v peci a přibližně za 3 až 4 týdny budou po výpalu k vyzvednutí a odnesete si je všechny domů.

Sebou si vemte pracovní pohodlné oblečení, případně i botky, ale není nutné, a ručník na utírání špinavých rukou od hlíny. V poledne je hodina bez informací určená na oběd, který si buď hromadně objednáme do dílny nebo máte k dispozici ledničku a mikrovlnku nebo si zajdete koupit přes křižovatku do Alberta hotové jídlo na ohřátí v mikrovlnce.

V dílně bude pro vás nachystaná konvice čaje, nabídka káby a oplatky na malé občerstvení.

 

VAŠE REZERVACE JE POTVRZENA ZAPLACENÍM KURZU.

V PŘÍPADĚ ODHLÁŠENÍ NA NÁŠ e-mail: vd.matilda@seznam.cz NEJPOZDĚJI 7 DNů PŘED ZAHÁJENÍM KURZU,  VÁM BUDE PLATBA VRÁCENA. PŘI POZDĚJŠÍM ODHLÁŠENÍ PROPADÁ 50% Z CENY DÍLNĚ A  DALŠÍ 50% Z CENY KURZU VÁM BUDE VRÁCENO NA ÚČET.

 

Podrobnosti

Zahájení:
27 května @ 10:00
Ukončení:
28 května @ 17:00
Follow by Email
Facebook
Instagram