Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

SKLENĚNÁ TRILOGIE s Máří

10. 10. 2022 @ 17:00 - 21:00

HOSTUJÍCÍ KURZ  – nelze uplatnit Dárkový list z Matildy
PONDĚLÍ 10. ŘÍJNA 2022 V 17:00 AŽ 21:00

Skleněná Trilogie

Událost pořádá Mozaiky a jiné tvoření
Veřejná Kdokoli na Facebooku i mimo něj
Cyklus tří večerů, které zasvětíme skleněné mozaice a TIffany vitráži – tedy barevnému sklu a práci s ním. Termíny setkání jsou pondělky 3.+10.+24. října, vždy 17-21h.
Kurz bude kreativně-hravý, budeme kombinovat různé techniky a materiály. Naučíte se řezat a lámat sklo, pracovat s několika druhy speciálních kleští a bruskou na sklo, lepit, aplikovat měděnou pásku, pájet, spárovat, patinovat, pracovat s drátem a korálky.
Začínáme vždy skleněnou mozaikou (první setkání), a pak se domluvíme, jak dál. Nejde o klasickou výuku Tiffany vitráží podle předem připravených šablonek (i když i ty na dílně budou, kdyby bylo potřeba)… ale počítejte spíš s jednoduššími motivy, na kterých se techniku budete učit (a Tiffany lampu si nechte na jindy ;-))
Celý cyklus můžete využít k tvorbě jednoho většího díla technikou skleněné mozaiky (třeba větší rám zrcadla, obraz, lucerna či elektrická lampa), nebo si vyzkoušet obě techniky a vytvořit několik menších věcí – závěsy do okna, zápichy do květináče, šperky, lampičky na svíčku, mozaikové misky a kameny, světlohry…
Je fajn mi dát předem vědět, pokud máte konkrétní představu o výrobku, jeho barvě a tak – ať můžu připravit ten správný materiál.
Cena 3800 Kč zahrnuje veškerý materiál – vitrážové sklo v mnoha odstínech, měděnou pásku, skleněné nugety a korálky, lepidla, spárovací hmotu, pájecí tekutinu, cín, patinu, antioxidační prostředek a použití potřebných pomůcek (řezáky, bruska, pájky, kleště…). Taktéž kafe/čaj a drobné mlsání… Časová dotace (12h) je stejná jako u běžného dvoudenního víkendového kurzu). V ceně NENÍ zahrnut podklad pro skleněnou mozaiku – ten si můžete svůj, nebo na místě budou k dokoupení skleněné kruhy s předvrtanou dírkou v různých velikostech, lucerničky, elektrické lampy a další – před kurzem se e-mailem domluvíme, o co máte zájem, a já to na dílnu přivezu.
Na dílně bude 5 nebo 6 lidí, abych se vám mohla dostatečně věnovat.
Informace a přihlášky na e-mailu mozaiky.marie@gmail.com

Víc o mých kurzech najdete na www.mozaiky-marie.cz, kde najdete i spoustu fotek věcí, které vznikly na předchozích kurzech.

Podrobnosti

Datum:
10. 10. 2022
Čas:
17:00 - 21:00
Follow by Email
Facebook
Instagram