Načítám Akce

« Všechny Akce

VÍKEND PÁLENÍ KERAMIKY TECHNIKOU RAKU S M.PLÍHALEM 

20 září @ 10:00 - 17:00

Hostující kurz … neplatí na něj naše Dárkové listy 

 

VÍKEND PÁLENÍ KERAMIKY TECHNIKOU RAKU S M.PLÍHALEM 

WORKSHOP RAKU POD VEDENÍM MICHALA PLÍHALA NA DVORKU A V DÍLNĚ MATILDY  V BRNĚ – KRÁLOVO POLE (naproti kulturnímu domu Semilasso)

https://www.facebook.com/michal.plihal.16

nebo stránky

https://keramikamlha.webnode.cz/news/jarni-raku-20-4-2013/

TERMÍN: PÁTEK -NEDĚLE

20.-22.9. 2024 

pátek (od 17,00ti hodin ….až do večera cca 20,00h…..budeme glazovat ….. )

sobota+neděle 10,00-…….????hod…. jak bude potřeba podle výpalů v peci  …max do 21hod. v … v neděli se snažíme končit kolem 17hod.

PŘIHLÁŠENÍ * KLIK * ZDE *

CENA: 4500,-

Kurz je pro 10 lidí, aby měl každý svůj prostor a místo ..máme nově k dispozici novou dílnovou pec na plyn, která bude pro tento kurz sloužit a bude u výpalů asistovat naše lektorka Míša Vodák.

Kurz je vhodný pro keramiky, kteří si umí sami vyrobit několik kousků točené nebo modelované keramiky a umí základy glazování. Podívejte se do fotoalb na konci informací, aby jste měli představu co a jak …..

 

Pro všechny kteří mají zájem se seznámit s technikou výpalu keramiky Raku – glazované, horsehair raku a naked raku.

Opět na jaře 2024 pozveme na dvorek u Matildy keramika a mistra technika RAKU – Michala Plíhala, který vám zde nabídne servis a rady pro tyto techniky, kdy se s keramikou kouzlí a tahá se z plynové pece při 1000ˇC, dekoruje se koňskými žíněmi nebo redukčním výpalem vznikají kovové efekty v glazuře a následné prasklinky při chlazení ve vodě …..  celé  je to vždy zážitek, plno kouře a běhání kolem pece, do kterého budete zapojení a naplno si ho užijete.  Na dvoře je i střecha, takže akce se koná za každého počasí. Jen pokud je zima, doporučuji vzít si teplé oblečení, které ale bude pracovní.

Začínáme už v pátek kolem 17 hodiny. Trochu teorie a může se začít glazovat, aby se v sobotu už mohlo od rána pálit. Vše potřebné přiveze Michal Plíhal – glazury, pec, pomůcky…i polotovary na odkoupení ze své tvorby.

Účastníci si musí přivézt svoje přežahnuté výrobky, udělané nejlépe z hlíny s označením MA nebo i z jiné s příměsí šamotu (např. Ohnivec). Každý 10 kusů. Když budete mít víc, tak pokud to stihneme, není problém vypálit i víc, ale chtělo by to s rozumem, aby jste neměli 10 velkých soch a vedle vás někdo 10 mističek … je dobré brát na další účastníky ohled… případně budeme velké věci a větší počet výrobků pro výpal regulovat, aby jsme nepálili ještě i v pondělí … 😀

Pokud nemáte možnost svého výpalu – přežahu, je v Matildě pro účastníky kurzu nabídka přežahu v malé peci za 500,- . v peci by byli jen vaše výrobky, aby případně nepoškodili výrobky někoho jiného nebo naopak cizí výrobky ty vaše.

Pokud nemáte možnost točení svých výrobků, je v Matildě obecná nabídka volné dílny za 350,-/hod. každý pátek – v ceně je i hlína MA a výpal přežahu. Ale musíte si výrobu naplánovat včas, aby jsme výrobky stihly usušit a vypálit před akcí.

Keramické výrobky pro výpal RAKU můžou být točené i modelované, menší kousky i odlévané do forem, větší odlévané nedoporučuji. Inspirujte se fotkami z minulých kurzů a včas si udělejte zásobu hezkých věcí… raději více a pak na místě vyberete podle nabídky raku glazur.

POZOR !! pokud chcete mít svůj výrobek HORSE RAKU – tedy na něj udělat dekor koňskými žíněmi, peřím a jinými přírodninami,  MUSÍ BÝT VÝROBEK VYLEŠTĚNÝ … tzn., že ho v kožovitém stavu dokonale vyleštíte polodrahokamem nebo kovovou lžičkou. Takový výrobek se zvenku neglazuje, pouze uvnitř.

 

VAŠE REZERVACE JE POTVRZENA ZAPLACENÍM KURZU.

V PŘÍPADĚ ODHLÁŠENÍ NA NÁŠ e-mail: vd.matilda@seznam.cz NEJPOZDĚJI 5 DNů PŘED ZAHÁJENÍM KURZU,  VÁM BUDE PLATBA VRÁCENA. PŘI POZDĚJŠÍM ODHLÁŠENÍ PROPADÁ 50% Z CENY DÍLNĚ A  DALŠÍ 50% Z CENY KURZU VÁM BUDE VRÁCENO NA ÚČET

FOTOALBUM:

VÝPAL RAKU NA DVORKU U MATILDY – JARO 2023

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.6761047573922437&type=3

VÝPAL RAKU NA DVORKU U MATILDY – PODZIM 2021

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4945952232098656&type=3

 

JAK SE PÁLÍ RAKU UPROSTŘED BRNA /ještě na dílně na Jiráskové třídě/

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.267285859965340&type=3

Podrobnosti

Datum:
20 září
Čas:
10:00 - 17:00
Follow by Email
Facebook
Instagram